Rob Kivit Natuurfotografie - Birds & Wildlife Photography

Font size: +
2 minutes reading time (442 words)
Featured

Torenvalk, kokmeeuwen, graspieper en meer bij Fotohut Weidevogelhuijs in Alblasserwaard (VWV)

Overzichtfoto

Vandaag een dagje inFotohut Weidevogelhuijs gezeten. Onderweg naar de hut zagen we grote zwermen ganzen, spreeuwen en enkele grutto's overvliegen. Mooi om dat allemaal zo te mogen aanschouwen. Eenmaal gesetteld liet de torenvalk zich al snel zien. Niet veel later lieten ook de witte kwikstaart, rietgors (man en vrouw) en graspieper zich zien. Mooi om te zien waren de grote zwerm spreeuwen en kokmeeuwen waarbij vooral de meeuwen zich niet al te ver van de hut lieten zien. Het beloofde een mooie dagje te worden.

by Rob Kivit

De witte kwikstaart liet zich nagenoeg de gehele dag zien


Vandaag een dagje inFotohut Weidevogelhuijs gezeten, een omgebouwde container tot een mooi en comfortabele fotohut midden in een weiland. Het was prachtig mooi weer en met een beetje geluk zou het toch wel raar moeten lopen als er geen leuke vogels voor de hut landen. 

Onderweg naar de hut (het is zo'n 500 meter van de auto naar hut lopen) zagen we grote zwermen ganzen, spreeuwen en enkele grutto's overvliegen. Mooi om dat allemaal zo te mogen aanschouwen. Deze keer was de bruine kiekendief nergens te zien.

Eenmaal gesetteld liet de torenvalk zich al snel zien. In tegenstelling tot de vorige keer was deze keer alleen het vouwtje aanwezig, helaas (nog) zonder het mannetje. Hopelijk krijgt het vrouwtje de komende dagen/weken alsnog gezelschap van het mannetje. Wel zo gezellig met z'n tweetjes. Niet veel later lieten ook de witte kwikstaart, rietgors (man en vrouw) en graspieper zich zien. Deze vogels waren zo'n beetje de gehele dag voor de hut te bewonderen. Ook de ekster liet zich ook even zien maar hield het snel voor gezien.

Mooi om te zien waren de grote zwerm spreeuwen en kokmeeuwen waarbij vooral de meeuwen zich niet al te ver van de hut lieten zien. We hadden de stille hoop dat er nog een grutto voor de hut zou landen maar helaas kwam die droom niet uit. 

Eind maart gaan we wederom naar deze hut, wellicht laat de grutto zich dan wel voor hut zien en is hopelijk ook het mannetje torenvalk weer terug. Het was weer een mooi dag waarbij we leuke foto's hebben kunnen maken. 


You must login to post a comment.
You are a guest ( Sign Up ? )
People in conversation:
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    · 10 days ago
    Was weer een leuke fotodag met mooi weer. Helaas geen grutto voor de hut maar eind maart weer een herkansing waarbij het hopelijk wel gaat lukken zeker als de vogeltrek in maart steeds meer gaat toenemen. We gaan het meemaken!
This image for Image Layouts addon
MEER FOTOHUTTEN

Klik hier voor het bekijken van alle door mij bezochte fotohutten. Naast een link naar de website van de verhuurder, heb ik geprobeerd iedere hut te voorzien van een globale hutbeschrijving en een overzicht van alle voor de hut waargenomen vogels en dieren.

Lees meer
This image for Image Layouts addon
OP PAD
FOTOLOCATIES

Klik hier voor het bekijken van alle idoor mij bezochte fotolocaties. Het gaat hierbij veelal om het struinen door bossen, over stranden, dijken etc. maar ook op locaties vanuit waarneming.nl. Van iedere locatie heb ik geprobeerd een blog te samen te stellen.

Lees meer
This image for Image Layouts addon
FOTOTRIPS
IMPRESSIES

Klik hier voor het bekijken van alle in de loop der tijd door mij gemaakte fototrips. Van alle nieuwe bestemmingen waar ik geinteresseerd in ben heb ik voorafgaand aan de reis geprobeerd een impressie samen te stellen van wat er in dat land allemaal te zien en te beleven is.

Lees meer

Location (Map)

Xiaomi kondigt een M43 camera voor je smartphone a...
Photos of the Week: Regimental Goat, Reindeer Run,...

Related Posts