Rob Kivit Natuurfotografie - Birds & Wildlife Photography

Font size: +
1 minute reading time (235 words)

Fototrip Spanje mei-2024 (2-2)

FDC95466-6074-4F9B-AA8D-CE18F87875B1

Mountain hide

De volgende ochtend zijn we in de Mountain hide geweest. De weg naar de hut met de auto ging over ruige bergpaden waar naast het zand happen onze billetjes goed gemasseerd werden. Eenmaal aangekomen en 5 kilo lichter hebben we in de hut plaatsgenomen en de gehele ochtend verschillende soorten vogels kunnen fotograferen zoals de bonte vliegenvanger, zomertortel, putters, Europese kanarie, kneu, gekraagde roodstaart, tuinfluiter, groenling en de Provençaalse grasmus.

Die laatste vogel had ik nog nooit gezien maar was leuk om te fotograferen. Een vogelrijke ochtend met verschillende soorten vogels en voor de verandering deze keer geen roofvogels. Eenmaal teruggekomen van de hut hebben we heerlijk het zand kunnen wegspoelen met een heerlijk Spaans biertje. De middag hadden wij een day-off om even bij te komen en de foto’s te bekijken.

Image
Image
Image
Image

Sima hide

De vrijdag ochtendsessie was wederom een mooie zonnige dag en hebben vanuit de Sima hide aardig wat niet alledaagse vogels kunnen fotograferen zoals de rode patrijs, griel, gele kwikstaart, kuifleeuwerik, iberische groene specht, kuifleeuwerik, westelijke baardgrasmus, Provençaalse grasmus en een paapje. We hebben ook nog op de valreep een prachtige parelhagedis gezien. Deze mooie hagedis kwam op het laatste moment nog even de setting oprennen net voordat wij weer werden opgehaald.

De hut was eigenlijk voor 2-personen maar we waagden het er toch op om met z’n 3-en in de hut te gaan zitten. Hilarisch om te zien hoe wij 1-voor-1 bijna letterlijk naar binnen werden getakeld en uiteindelijk volgepropt naast elkaar zaten maar de verschillende soorten vogels voor hut maakte weer een hoop goed en hebben er achteraf smakelijk om gelachen. Vooral de griel, de grasmussen en de parelhagedis waren prachtig om te fotograferen.

Reptile tour

In de middag stond een reptielen tocht ingepland langs verlaten en lege waterputten. Uit deze waterputten worden door een groepje enthousiaste vrijwilligers in de putten gevallen kikkers, slangen, vossen en vele anderen dieren gered om deze vervolgens weer terug uit te zetten in natuur. Een hels karwei omdat het snel al om zo’n honderd waterputten gaat. Omdat die putten eigendom zijn van landeigenaren kunnen die putten van boven niet zomaar afgesloten worden. Om de dieren er toch zelfstandig uit te laten kruipen wordt daar waar het mogelijk is een plank in de put geplaatst waarover de dieren weer naar boven kunnen klimmen maar dat is helaas niet bij alle putten mogelijk omdat sommige putten wel zo’n 6-7 meter diep zijn. Zo hebben we de muurgekko, westelijke hagedis slang, rugstreeppadden en de westelijke gewone pad  redelijk goed kunnen fotograferen. Een mooie middag met een erg gezellige groep vrijwilligers die dat werk toch maar even kosteloos doen!

Image
Image
FOTOHUTTEN
Klik hier voor het bekijken van alle door mij bezochte fotohutten. Naast een link naar de website van de verhuurder, heb ik geprobeerd iedere hut te voorzien van een globale hutbeschrijving en een overzicht van alle voor de hut waargenomen vogels en dieren.
Lees meer
This image for Image Layouts addon
OP PAD
FOTOLOCATIES
Klik hier voor het bekijken van alle idoor mij bezochte fotolocaties. Het gaat hierbij veelal om het struinen door bossen, over stranden, dijken etc. maar ook op locaties vanuit waarneming.nl. Van iedere locatie heb ik geprobeerd een blog te samen te stellen.
Lees meer
This image for Image Layouts addon
FOTOTRIPS
IMPRESSIES
Klik hier voor het bekijken van alle in de loop der tijd door mij gemaakte fototrips. Van alle nieuwe bestemmingen waar ik geinteresseerd in ben heb ik voorafgaand aan de reis geprobeerd een impressie samen te stellen van wat er in dat land allemaal te zien en te beleven is.
Lees meer

Kleine trap (Little Bustard)
Fototrip Spanje mei-2024 (1-2)

Related Posts